Platanowa Park: większe lokale użytkowe dla bardziej wymagających

 

     W powstającym właśnie Platanowa Park w podwarszawskich Regułach będą dostępne lokale użytkowe o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Każdy z nich dysponował będzie m.in. dużą ilością naturalnego światła, a także wszystkimi udogodnieniami potrzebnymi do prowadzenia tam działalności.

     Liczące 35 metrów kwadratowych lokale użytkowe, m.in. z dwoma sporych rozmiarów oknami, które pozwolą na dostęp do dużej ilości naturalnego światła, a także ze składającą się z prysznica, toalety i umywalki oraz miejsca na pralkę łazienką czy aneksem kuchennym, znajdą się też we wznoszonym przez Magmillon kompleksie Platanowa Park, w podwarszawskich Regułach.

     - Nasza propozycja dla przyszłych użytkowników takich wnętrz jest elastyczna
i zróżnicowana. Większe, bo liczące ponad 30 metrów kwadratowych, lokale charakteryzują się wyższym
- niż w przypadku mniejszych - komfortem, zapewniając ich użytkownikom  większą elastyczność poprzez udostępnienie im przestrzeni na różne usługi i rodzaje prowadzonej działalności. Dla inwestora stanowi to mniejsze ryzyko, że lokale będą stały puste. Te 30 metrowe, oprócz tych o np. połowę mniejszych, są również łatwe do wynajęcia i jest na nie duży popyt – wskazuje Kuba Karliński, założyciel i współwłaściciel Magmillon. Firma jest inwestorem Platanowa Parku w Regułach, miejscowości położonej tuż przy południowo zachodniej granicy Warszawy.

    

   

 

    30 metrowe lokale użytkowe w Platanowa Park – o elastycznym profilu

    Lokale, na które zwraca tu uwagę, składać się mogą zarówno z:

   - pomieszczenia z aneksem kuchennym (31,7 m2) oraz toalety (3,3 m2) lub

   - 2 pomieszczeń, w tym jeden z aneksem kuchennym (17,7 m2 i 14,0 m2) oraz toalety (3,3 m2).

   - Ostateczny kształt pełnego wnętrza zależeć będzie od indywidualnego zapotrzebowania nabywcy. Jako zarządzający realizacją tej inwestycji, zapewniamy jej wykonanie zgodnie z najwyższymi standardami budowlanymi – informuje Kuba Karliński.

     Precyzuje jednocześnie, że i te lokale oddawane będą w tzw. standardzie deweloperskim, czyli z wylewką na podłodze czy gładziami na ścianach. Ponadto ściany i sufit pomalowane będą na biało. Inwestor deklaruje też, że – na indywidualne życzenie nabywcy - może wykończyć takie wnętrze.

     - Szacujemy konserwatywnie, że stopa zwrotu z takiej inwestycji wyniesie 8 proc. w skali roku, czyli dwukrotnie więcej niż z wynajmu mieszkania – uważa założyciel i współwłaściciel Magmillon.

     Inwestycja w takie lokale użytkowe jako forma ochrony przed inflacją, z możliwością odliczenia podatku VAT i uniknięciem ryzyk związanych m.in. z trudnymi najemcami

     Jego zdaniem bowiem, inwestowanie np. w mieszkania pod wynajem przestało już się opłacać. - Nieruchomości najlepiej chronią kapitał przed inflacją, jednak zamiast mieszkań, warto postawić dziś na lokale usługowe – stwierdza Kuba Karliński. Wymienia też inne korzyści z inwestycji w takie miejsce: - Można w całości odliczyć od niego podatek VAT, dzięki czemu lokal użytkowy czy inwestycyjny jest o ¼ tańszy niż mieszkanie w Warszawie. Inwestor uniknie także ryzyk związanych z wynajmem mieszkania i trudnymi najemcami, którzy mogą przestać płacić czynsz lub dokonać zniszczeń i nie można będzie ich wyprowadzić z lokalu. Ustawa o ochronie lokatorów nie działa przecież w lokalach użytkowych. W sytuacji, gdy lokal wynajmowany jest firmie, ewentualne komplikacje z najemcami rozwiązywane są na stopie biznesowej. Jako zarządzający bierzemy to na siebie i zdejmujemy ten ciężar z barków właścicieli lokali – zapewnia Kuba Karliński.

     Różne możliwości wynajęcia takich lokali

     Dodaje wreszcie, że lokal o powierzchni 35 m2 można np. rozdzielić funkcjonalnie na 2 i wynająć go dwóm różnym najemcom, dzięki czemu dodatkowo ograniczone zostanie ryzyko niesolidnego najemcy. - Oferujemy inwestycję bezobsługową z wykończeniem lokalu i zarządzaniem najmem, dzięki czemu nie angażuje ona czasu nabywcy i umożliwia wykorzystanie czasu tak, jak się chce. Zaopiekujemy się najemcami, sprawdzimy ich wiarygodność przed rozpoczęciem najmu, a w czasie trwania umowy będziemy dbać o to, żeby dobrze im się funkcjonowało w lokalu i żeby płacili czynsz bez opóźnień. Inwestor będzie jedynie sprawdzał przelewy czynszu przychodzące na swoje konto bankowe – wyjawia szczegóły dalszego prowadzenia działalności Platanowa Parku już po jego oddaniu do pełnego użytku Kuba Karliński.  

     Oprócz lokali o 35 metrowej powierzchni, które zapewnią najwyższy komfort i wygodę ich użytkownikom, we wszystkich 6 należących do Platanowa Parku budynkach znajdą się także pomieszczenia o mniejszym metrażu – np. 17,7 metrów kwadratowych. - Lokal 35 m2 stanowi świetną alternatywę dla zakupu kawalerki pod wynajem. Zwłaszcza, że – tak jak te o innych powierzchniach – usytuowane są w dobrze skomunikowanej, z uwagi na bliskość drogowego i kolejowego szlaku ze stolicą, okolicy, a jednocześnie spokojnej i pełnej zieleni – przyznaje Kuba Karliński.

Jak zapowiada, pierwszy z sześciu należących do Platanowa Parku budynków gotowy będzie już za około 12 miesięcy.